З 17 серпня у Жидачівському НВК "ЗНЗ-ДНЗ" організовано навчання для педагогічних працівників закладу.
Цього року багато шкіл по всьому світі розпочнуть новий навчальний рік з дистанційної форми навчання, інші впроваджуватимуть змішане навчання або таки приведуть дітей у школи. Ми маємо бути готові до будь якого сценарію.
Зазвичай на професійну підготовку якісного нового курсу йде 6–9 місяців, але, на жаль, вчителі не мають стільки часу і професійної команди розробників. Відтак перед нами постало питання: як організувати системне дистанційне навчання у нашій школі. Є три складові онлайн навчання:
контент викладання — інформація, знання та навички, які вчитель має викладати через дистанційне навчання;
оцінювання роботи учнів;
адміністрування самого процесу онлайн навчання.
Ми ж опрацювали величезну кількість інструментів дистанційного навчання та зробили їх аналіз, врахували пріоритет використання єдиної платформи для навчання усіх суб'єктів освітніх послуг, доступність та зрозумілість використання сервісу, що дасть можливість ефективно застосовувати цифрові інструменти в освітній діяльності як під час очного та змішаного, так і під час дистанційного навчання. Ми зареєстрували школу на безкоштовній платформі G Suite for Education від компанії Google, держава для неї надала безкоштовний домен.
Google Meet зможуть брати участь до 250 учасників — інтерфейс буде схожим до Zoom. У вересні компанія також інтегрує у Meet свою цифрову дошку Jamboard, а у жовтні Google додасть можливість розмивати або замінювати фон.
Окрім цього, з жовтня клієнти зможуть створювати кімнати обговорення в Meet, що дозволить віртуальним класам розділитися на невеликі групи. Також у жовтні вчителі зможуть відстежувати відвідуваність уроків у Meet.
А щоб допомогти модераторам і викладачам керувати курсами Meet на рівні G Suite for Education, Google також оголошує нові елементи управління — модератори зможуть забороняти користувачам приєднуватися до зборів після того, як їх вигнали.
У вересні Google дозволить модераторам закінчувати урок у Meet для всіх одночасно, відключати чат, обмежувати коло осіб, які можуть бути присутніми на курсі, і додасть функціонал, який розпочне заняття тільки після приєднання вчителя.
Метою організації курсу навчання є навчання використанню додатків Google в професійній діяльності для підвищення цифрової компетентності педагогів, ознайомлення учасників із можливістю застосувати віртуальні кімнати Google Classroom для організації та взаємодії учасників через практичне опрацювання різних он-лайн-ресурсів та завдань навчити створювати й підтримувати персональне інформаційне середовище, власні віртуальні кімнати, на конкретних прикладах продемонструвати переваги колективної взаємодії, співпраці, ефективність застосування цифрових інструментів Google в освітній діяльності як під час очного та змішаного, так і під час дистанційного навчання
Педагоги не тільки виконують завдання у віртуальних кімнатах, а й навчаються створювати власні для застосування в професійній діяльності, адже саме ресурс Google Classroom дозволяє об’єднати учасників у захищеному середовищі, поширити інформацію, отримати зворотній зв’язок, взаємодіяти, підтримувати й супроводжувати спільну діяльність, може допомогти організувати віртуальну кімнату для роботи над будь яким проектом, взаємодії у навчальному процесі.
З початком навчального процесу ми підключимо до цієї платформи не тільки вчителів, а й усіх учнів починаючи від 2 класу, допоможемо налаштувати пристрої для цих додатків. Навчимо з легкістю підключатися до класу та відео-зв'язку, правильно завантажувати свої роботи та писати коментарі. Учні середньої та старшої школи, в більшості вміють вже використовувати ці інструменти, тому очевидно, великих труднощів не буде.