Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Всеукраїнський пізнавальний конкурс "Я - Людина!"

Дата: 31 жовтня 2023 о 19:15
164 перегляда

Обгрунтування запровадження та мета конкурсу

16 листопада 1996 року ЮНЕСКО ухвалило «Декларацію принципів терпимості». Цей документ встановлює, що всі люди, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри є рівними. Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру», адже терпимість – це гармонія у різноманітті. 

Різноманіття – це не недолік. Це навпаки - безцінна перевага, адже саме різноманіття культур, поглядів, переконань, захоплень і мрій є тим поштовхом, який виступає рушійною силою всіх перетворень та змін на краще в світі. Отож, ця  відмінність людей є надзвичайно корисною для світу. 

Однак, в наш час зустрічаються люди, які не просто не сприймають цих відмінностей, а й намагаються принизити й познущатись з несхожих на себе. І такі прояви агресивної поведінки набувають все більш загрозливого характеру.

     Саме з метою захисту від такого приниження, знущання та інших негативних дій ЮНЕСКО 16 листопада 1996 року ухвалило «Декларацію принципів терпимості». З такою ж метою 19 січня 2019 року вступив у дію Закон України № 2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)", більш відомий в скороченій версії назви: "Закон щодо протидії булінгу". Для досягнення цієї ж мети й інші розвинені держави світу прийняли подібні законодавчі акти. 

З схожою, але видозміненою метою й ми прийняли рішення запровадити ще один пізнавальний конкурс під назвою "Я - Людина"

Гаслом до конкурсу є безсмертні слова Бернарда Шоу:

«Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».

Отож, метою конкурсу є популяризація  знань про нашу планету, про її різноманітність, знайомство молоді із звичаями, традиціями, цінностями, досягненнями та невдачами цивілізацій та народів світу для формування толерантного ставлення до відмінностей, які нас оточують. Конкурс покликаний ознайомити учнів з цікавими фактами, явищами, подіями та місцями на планеті Земля. 

Саме з метою вказати на різноманітність, ми й запроваджуємо наш конкурс.

Конкурс приурочується до кількох подій:

1. Міжнародний День толерантності, як прояв бажання прогресивних людей планети Земля захистити демократичні цінності, права та свободи, можливість відстоювати свої погляди та переконання, вберегти одних від несправедливості та агресії з боку інших.

2. День Гідності та Свободи, як свято, яке встановлене Президентом України  П. Порошенком 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

3. Закон України № 2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)", більш відомий в скороченій версії назви: "Закон щодо протидії булінгу".

Конкурс відбуватиметься в межах дат святкувань перших двох вищезгаданих подій:       з 15 по 30 листопада

Умови конкурсу

  • До участі в конкурсі запрошуються учні 2 -11 класів ЗНЗ, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ, позашкільних закладів.
  • Конкурс не має на меті перевірити знання учнів. Навпаки, конкурс покликаний ознайомити учасників з досягненнями, культурою, звичаями, традицією тощо народів світу.
  • Конкурс включає в себе завдання різного рівня. Конкретно з жодним із шкільних предметів питання конкурсу безпосереднього зв'язку не мають. Це - міжпредметний конкурс. Питання мають загальний характер і до жодного з класів не прив'язані, враховується тільки вік учасника. Включає в себе питання з історії, географії, природознавства, літератури, музики, культури країн світу. 
  • Конкурс відбувається в комп'ютеному класі чи в будь-якому іншому приміщенні навчального закладу, який обладнаний комп'ютерами та під наглядом відповідальної особи. 
  • Завдання подаються завдяки комп'ютерним програмам, які необхідно буде завантажити з цієї сторінки в конкурсні дні. На даний час за посиланням  https://testportalua.com/load/0-0-0-1204-20

варто спробувати демонстраційну програму, яка продемонструє можливості програми та приклади роботи з завданнями. Спробувати програму потрібно обов'язково, щоб провести діагностику комп'ютерів, оскільки не всі вони відповідають вимогам програми (в такому випадку програма не запускатиметься чи не зможе зберегти результати). Щоб ознайомитись з вимогами до комп'ютерів, натисніть тут.

  • Участь в конкурсі платна.  Вартість участі у конкурсі (оргвнесок) для кожного учасника від навчального закладу коштує 20 грн. 
  • Участь у конкурсі добровільна

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.